yükleniyor...

Sağlıkta Memnuniyet Yüzde 39'dan 70'e çıktı

Sağlıkta Memnuniyet Yüzde 39'dan 70'e çıktı

Ak Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şubesi tarafından Kuşadası'nda yapılan toplantıya katılarak gündeme bulunan konulara dair açıklamalarda bulundu.

Saglik Sen Genel Baskani Metin Memis, Genel Baskan Yardimcilari Kemal Çirak, Aldüllaziz Aslan, Saglik Sen 1 Nolu Sube Baskani Özgür Yildirim, 2 Nolu Sube Baskani Ekrem Özdemir’in katildigi toplantida Sürekli,   saglikta memnuniyet oraninin 14 senede yüzde 39’dan yüzde  70 çiktigini, 15 Temmuz'un uzlasma, birlik, beraberlik ve kardesligi ögrettigini, CHP milletvekili Ali Yigit’in açiklamalarini Izmir hassasiyetleri ile örtüsmedigini ifade etti.

"Saglik Personelinin Sorunlarinin Takipçisi Olacagim"
Saglik’ta çalisanlarin  14 yilda iki katina çiktigini ifade eden Sürekli, “Bütçeden en fazla payi Milli Egitim  aliyor. Ikinci sirada Saglik geliyor. Saglik ta yapilan basarili çalismalar nedeniyle  memnuniyet orani Ak Parti hükümetleri döneminde yüzde 39 dan yüzde 70 çikti. Bundan Saglik çalisanlarimizin da özverili çalismalari var. Ben her zaman saglik çalisanlarinin sorunu ve taleplerinin takipçisi olacagim. Izmir’de saglik çalisanlarinin kres sorunu vardi bunun önemli adimlar attik”dedi.

"Post Modern Istila Girisimi"
Toplantida belgesini izledigimiz 15 Temmuz'u unutmayacagiz, unutturmayacagiz" diyen Sürekli, "Ben buna hain darbe kalkismasi demiyorum. Post Modern Istila Girisimi diyorum. 15 Temmuz da yasamlarini yitiren 246 sehidimize cenabi Allah'tan rahmet diliyorum. 15 Temmuz'un bize uzlasma, birlik, beraberlik ve kardesligi ögretti. Biz bu birlik ruhunu, sonuna kadar muhafaza etmek için bütün vatandaslarimizla birlikte ülkemizin gelecegi, kardesligi için var gücümüzle çalisacagiz, gayret edecegiz. 15 Temmuz’da olusan Yenikapi ruhunun bozulmasina asla müsaade etmeyecegiz. FETÖ dahil tüm terör örgütlerine karsi mücadelemiz ise araliksiz sürecek" dedi.

Soruna Çözüm Masasi kurulacak
Saglik Sen Izmir Subesi 1 Nolu Sube Baskani Özgür Yildirim,  saglik ve sosyal hizmet çalisanlari talep ve sorunlarinin görüsülüp çözüm yöntemlerinin gelistirilecegi 'Soruna Çözüm Masasi' isimli bir hizmeti devreye soktuklarini söyledi. Yapilacak çalismalar, hastaneler ve birinci basamakta yapilacak anketler sayesinde saglik çalisanlarinin sorun ve taleplerinin raporlandirilacagini anlatan Yildirim, "Çalisanlarinin sorunun çözmek için hareket edecegiz. Bu masada saglik alanindaki her meslek grubundan kisiler olacak.  Masada hazirlanan raporlar siyasilere ve genel merkezimize iletilecek.  Bu masa bünyesinde çalisanlarin sorun ve taleplerini iletebilecekleri bir telefon hatti kurulacak. Hangi sendikadan olursa olsun çalisanlarin haklarini elde etmeleri ve sorunlarini çözmek için çaba gösterecegiz" dedi. 

Döner Sermaye Havuzu Ikiye Bölünsün 
Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş, on binlerce sağlık çalışanını ilgilendiren Döner Sermaye Ek ödemesi hakkında bir düzenleme önerdi. Memiş, hekim ve sağlık çalisanları arasındaki ek ödeme adaletsizliğinin giderilmesi için Döner Sermaye Havuzu'nun Hekim ve Sağlık çalışanları olarak ikiye bölünmesi gerektiğini söyledi.