yükleniyor...

Yoğun bakım hemşireliği sertifikalı kurs programı açılış töreni

Yoğun bakım hemşireliği sertifikalı kurs programı açılış töreni


Farklı illerden  27 kursiyerin katıldığı   3 hafta teorik, 3 hafta da pratik uygulamanın yer alacağı 6  hafta sürecek bir eğitim   ile Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Kurs Programı İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başlamıştır. Hastane Ameliyathane Toplantı Salonunda gerçekleşen açılış törenine, Hastane Başhekimliği görevini  vekalet yürüten Op.Dr. Recep Gür Ustaoğlu, Hastane Başhekim Yardımcılarımız, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma İncekara Aydın, Hastane çalışanları ile kursiyerler katılmıştır.
Kurs programının açılış konuşmasını yapan Op.Dr. Recep Gür Ustaoğlu “ Bu yılın ilk sertifikalı kurs programı olan Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Kurs programına katılan sizlere başarılar diliyorum. Tıbbın gelişmesi ile birlikte branşlaşması daha da hız kazanmış ve sizlerde bu branşların en zorlusu olan ölüm- kalım arasındaki ince yerde durmayı seçmişsiniz. Bu program sayesinde görevinizde çok faydalanacağınızı umuyoruz burada öğrendikleriniz ile yastığa başınızı koyduğunuzda daha rahat uyuyacaksınız. Sertifika programına destek veren tüm idarecilerimize, eğitimcilerimize, çalışanlarımıza, teşekkür eder kursiyerlerimize başarılar dilerim" dedi.
Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma İncekara Aydın: "Yoğun Bakımların en önemli aktörleri hemşirelerdir. Bu özel birimlerde verilen hizmetin kalitesini artırmak için bilgili ve özel deneyimlere sahip hemşirelere gerek duyulmaktadır. Hastanemizde düzenlediğimiz kursun amacı da, yoğun bakım ünitelerdindeki hizmet kalitesini artırmaktır.  Kurs sonunda başarılı olan hemşireler, Sağlık Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanacaklardır. Eğitime katılan tüm hemşire arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi. Açılış konuşmalarının ardında 6 hafta sürecek kurs programı başlamıştır.